Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm z Legionowa i nie tylko

Prowadzenie biznesu, poza rozwojem oferty i pozyskaniem klientów, wymaga od właścicieli i menadżerów dopełnienia również szeregu obowiązków formalnych oraz stałego dbania o zabezpieczenie interesów swojego przedsiębiorstwa. Poszukując obsługi prawnej dla firmy, warto polegać na sprawdzonych partnerach, gwarantujących profesjonalizm i indywidualne podejście. Przedsiębiorcy z Legionowa oraz okolic mogą w tym zakresie liczyć na wsparcie specjalistów z Balance Sheet, którzy zapewniają kompleksowe usługi podmiotom z różnych branż.

Obsługa prawna firm

Zakres naszych działań

Pierwszą z gałęzi prawa, na którą warto zwrócić uwagę, planując obsługę prawną firmy, jest prawo gospodarcze. Stanowi ono jedną z podstawowych dziedzin, z którą ma do czynienia przedsiębiorca. Prawo gospodarcze dzielimy na:

  • publiczne, normujące przede wszystkim ustrój gospodarczy, w tym status firmy oraz restrykcje związane z podejmowaniem i prowadzeniem działalności;
  • prywatne, które reguluje stosunki między uczestnikami obrotu gospodarczego.

Ważną sferą, na którą powinni zwrócić uwagę przedsiębiorcy, są też przepisy w zakresie przekształceń spółek. Szeroki katalog form prowadzenia działalności gospodarczej stwarza wiele możliwości związanych z optymalizacją, zabezpieczeniem majątku, dofinansowaniem, czy podziałem biznesu. Chcąc efektywniej realizować swoje cele, można manewrować różnymi formami – od podstawowych spółek osobowych, poprzez spółki kapitałowe, aż do skomplikowanych struktur, wykorzystujących w powiązaniach własnościowych kilka różnych form organizacyjnych. Warto podkreślić, iż obsługa prawna firm może być powiązana również z szeregiem innych procesów, jak na przykład fuzje i przejęcia, restrukturyzacja lub różnego rodzaju operacje na jednostkach udziałowych.

Poszukując partnera biznesowego, który zapewni obsługę prawną firmy, warto zatem zwracać uwagę na kompleksowość jego oferty, a także doświadczenie w innych dziedzinach prawa. Aby nawiązać z współpracę z takim partnerem, warto odwiedzić naszą siedzibę w okolicy Legionowa.

Prawo gospodarcze

Czym jeszcze się zajmujemy?

Znajomość przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych również pełni istotną funkcję w przypadku pracodawców. Stosowanie właściwych rozwiązań stanowi niemal gwarancję bezpieczeństwa zarówno dla przedsiębiorcy, jak i jego pracowników.
Pomimo tego, iż katalog przepisów jest węższy niż w przypadku prawa gospodarczego, planując obsługę prawną firm w tym obszarze, należy wykazać się wiedzą również w innych dziedzinach. Kompleksowe doradztwo wymaga bowiem rozeznania również w dziale prawa podatkowego czy cywilnego.
Problematyczne – szczególnie w dziedzinie ubezpieczeń społecznych – bywają skomplikowane przepisy. Ustawy i rozporządzenia regulują bowiem określoną sferę w sposób, który umożliwia ustalenie praw i obowiązków w możliwie najszerszym zakresie. Liczba osób podlegających ubezpieczeniom społecznym sprawia jednak, że w praktyce stale pojawiają się nowe sytuacje, co do których powstaje konieczność zaawansowanej analizy obowiązujących regulacji. Często bazuje się wówczas na decyzjach organów administracji lub wyrokach sądów administracyjnych. Specjaliści zajmujący się obsługą prawną firmy muszą więc wykazywać się doświadczeniem pozwalającym na zinterpretowanie wszelkich niejasności.

Obsługa prawna firm w Balance Sheet

Zapewniamy kompleksową i profesjonalną pomoc podmiotom gospodarczym. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa oraz stopnia skomplikowania jego struktury organizacyjnej. Zapraszamy do nawiązania współpracy.