Nowy Dwór Mazowiecki – Księgowość

Kompleksowe usługi w zakresie księgowości – dla Klientów z Nowego Dworu Mazowieckiego i nie tylko

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami, szczególnie w zakresie rozliczania pracowników, ewidencji dokumentów i sprawozdawczości podatkowej. Działania te wymagają czasu i wiedzy, zwłaszcza jeśli dotyczą pełnej księgowości firm oraz kadr i płac. Przedsiębiorcy, którzy chcą skupić się na realizacji zasadniczych celów biznesowych, powinni poszukać sprawdzonego partnera, który zajmie się kwestiami formalnymi i zadba o obsługę prawną. Osoby z Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic mogą liczyć na wsparcie biura rachunkowego Balance Sheet.

Księgowość Nowy Dwór Mazowiecki

Czym się zajmujemy?

Od lat świadczymy kompleksowe usługi w zakresie księgowości. Powierzając nam realizację związanych z nią zadań, można liczyć na znaczną oszczędność czasu. Warto bowiem pamiętać, że prowadzenie zwłaszcza ksiąg rachunkowych wymaga uwagi i zaangażowania. Uzupełniając je, należy rejestrować każde zdarzenie gospodarcze, a brak dopełnienia tego obowiązku niesie ze sobą konsekwencje dla spójności i rzetelności danych. Firmy z Nowego Dworu Mazowieckiego i innych miast zapraszamy do odwiedzenia naszego biura – pomożemy zniwelować ryzyko wystąpienia wspomnianych niedogodności.

Warto wspomnieć też o tym, że zajmujemy się obsługą kadr i płac. Sfera ta wymaga posiadania szerokiej wiedzy, zarówno w zakresie prawa pracy, jak i prawa ubezpieczeń społecznych. Ze względu na ścisłe powiązanie z księgowością często niezbędne okazuje się rozeznanie w przepisach prawa podatkowego i bilansowego. Rzetelne wywiązywanie się z tych obowiązków jest niezwykle ważne dla pracodawcy i pracownika, ponieważ pozwala uniknąć wielu konfliktów, a także sankcji, które grożą za zaniedbania w tym obszarze.

Pełna księgowość firm – co obejmuje?

Usługi prowadzenia pełnej księgowości firm kojarzą się głównie z wypełnianiem ksiąg rachunkowych, jednak warto postrzegać je nieco szerzej. Poza dekretacją zdarzeń na podstawie dowodów księgowych na kontach księgi głównej i pomocniczej, a także sporządzeniem inwentarza, dziennika dokumentów czy zestawienia obrotów i sald mogą one obejmować również szereg dodatkowych elementów.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych w Balance Sheet to przede wszystkim:

 • dbanie o ewidencję rachunkową w księgach głównych i pomocniczych;
 • opracowanie polityki rachunkowości firmy – w tym systemu obiegu dokumentów oraz przygotowanie planu kont;
 • ewidencja środków trwałych, wyposażenia oraz wartości niematerialnych i prawnych;
 • prowadzenie rejestrów VAT;
 • przygotowywanie i składanie zeznań podatkowych, rozliczenia z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych;
 • sporządzanie bilansu oraz opracowywanie sprawozdań oraz raportów finansowych na życzenie Klienta;
 • obsługa pracowników i rozliczenia właścicieli.

Co ważne, nasi specjaliści starają się dopasować charakter świadczonych usług w zakresie pełnej księgowości firm do specyfiki i potrzeb Klienta. Zapewniają indywidualne podejście oraz profesjonalne doradztwo na każdym etapie współpracy.

obsługa kadr i płac Nowy Dwór Mazowiecki

Obsługa kadr i płac

W zakres usług dotyczących prowadzenia kadr i płac wchodzą przede wszystkim:

 • sporządzanie dokumentacji w kwestii stosunku pracy;
 • rozliczenia umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych i sporządzanie list płac;
 • naliczanie wynagrodzeń i wystawianie zaświadczeń o ich wysokości;
 • ewidencja nieobecności, należnych i wykorzystanych urlopów oraz zwolnień lekarskich;
 • kontrola aktualności szkoleń BHP;
 • zgłaszanie pracowników do ZUS;
 • kalkulacje zobowiązań publicznych oraz zobowiązań wobec ZUS;
 • przygotowanie deklaracji ZUS i PFRON;
 • rozliczenia roczne PIT (PIT-4R, PIT-11, PIT-40).

Nasi specjaliści z biura rachunkowego wszystkie zadania realizują z odpowiednim zaangażowaniem. Dbają zarówno o jakość pracy, jak i o terminowość.

Kompleksowe usługi

Planując outsourcing procesów w zakresie kadr i płac oraz księgowości, warto skorzystać z usług specjalistów, którzy zapewnią profesjonalną obsługę w obu tych sferach. Taką współpracę można nawiązać z biurem rachunkowym Balance Sheet. Zapraszamy do umówienia się na spotkanie, aby ustalić wszelkie szczegóły.