Nowy Dwór Mazowiecki – Biuro rachunkowe

Oferta biura rachunkowego Balance Sheet dla firm z Nowego Dworu Mazowieckiego i innych miast

Prowadzenie księgowości wymaga wiedzy i doświadczenia w obszarach związanych między innymi z prawem podatkowym i bilansowym. Rzetelne wywiązywanie się z tych obowiązków jest jednak wymogiem prawnym narzuconym firmom, zatem wszelkie błędy w tym zakresie mogą wiązać się z sankcjami finansowymi. Chcąc uniknąć takiego ryzyka, warto powierzyć wspomniane procesy profesjonalistom z biura rachunkowego. Przedsiębiorcy z Nowego Dworu Mazowieckiego i okolicznych miast mogą liczyć na wsparcie Balance Sheet.

biuro rachunkowe Nowy Dwór Mazowiecki

Więcej obowiązków księgowych

 

Na przestrzeni ostatnich lat możemy obserwować zwiększenie nadzoru i kontroli w sprawach podatkowych. Szczególnie odczuwalne stają się obowiązki dotyczące sprawozdawczości podatku VAT, w ramach której do urzędów skarbowych przekazywanych jest coraz więcej szczegółowych informacji. Przedsiębiorcy muszą zatem wygospodarować dodatkowy czas i poświęcić go formalnym aspektom prowadzenia działalności gospodarczej.

Ważne więc staje się jest znalezienie specjalistów, którzy zadbają o rzetelną księgowość, a właścicielom i członkom zarządu umożliwią skupienie się na podstawowych celach biznesowych. Chcąc osiągnąć te korzyści, warto skontaktować się z naszym biurem. Doświadczenie zdobyte podczas współpracy z firmami z Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic pomogło nam w wykształceniu wysokich standardów obsługi w zakresie różnych form prowadzenia księgowości.

Księgi przychodów i rozchodów (KPiR)

Do popularnych form prowadzenia księgowości należą niewątpliwie księgi przychodów i rozchodów. Z tej opcji może korzystać wiele podmiotów – wśród nich należy wymienić między innymi:

  • osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą;
  • spółki cywilne i jawne osób fizycznych;
  • spółki partnerskie.

Podmioty te muszą spełniać też dodatkowe warunki, jak:

  • nieprzekroczenie określonego w przepisach dochodu limitów netto z działalności (obecnie wynosi on 2 000 000 euro w przeliczeniu na walutę polską);
  • wybór formy opodatkowania na zasadach ogólnych według skali podatkowej lub podatku liniowego.

Księgi przychodów i rozchodów mają układ kolumn, w których ewidencjonowane są zdarzenia gospodarcze. Służą przede wszystkim celom podatkowym, jednak mogą też stanowić źródło informacji o kondycji finansowej firmy.

Należy podkreślić, że jeśli pojawiają się wątpliwości, co do tego do jakiej formy prowadzenia księgowości jesteśmy zobligowani, lub która z nich będzie najkorzystniejsza, warto skonsultować się w tej sprawie z doradcą podatkowym lub specjalistami z biura rachunkowego.

Pełna księgowość, czyli księgi rachunkowe

Pełna księgowość, czyli księgi rachunkowe

Księgi rachunkowe to wysoce sformalizowany sposób ewidencji wymagający doświadczenia i specjalistycznej wiedzy, dlatego ich prowadzenie zdecydowanie warto zlecić pracownikom biura rachunkowego. Do popularnych form prawnych, które zostały zobligowane do pełnej księgowości, należą:

  • spółki handlowe (osobowe i kapitałowe, w tym również w organizacji), spółki cywilne z określonymi w ustawie zastrzeżeniem, a także inne osoby prawne z wyjątkiem Skarbu Państwa oraz Narodowego Banku Polskiego;
  • podmioty, które były uprawnione do prowadzenia KPiR, jeśli ich przychody przekroczyły ustawowy limit.

Rozległy zakres danych, a także skomplikowany charakter ewidencji powoduje, że wskazane jest, by tym obszarem zajęło się biuro rachunkowe.

Prowadzenie księgowości z pomocą specjalistów

Balance Sheet od lat świadczy kompleksowe usługi w zakresie prowadzenia księgowości – zarówno uproszczonej, w postaci KPiR, jak i pełnej w formie ksiąg rachunkowych. Delegowanie tych obszarów specjalistom z biura rachunkowego pozwoli ze spokojem realizować cele biznesowe, bez obaw o sprawy formalne.

Nasza kadra pracownicza zapewnia Klientom profesjonalne doradztwo podczas współpracy – chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące pytania. Gwarantujemy ponadto indywidualne podejście do każdego zlecenia, zaangażowanie i profesjonalizm, co przekłada się na niemal pewną satysfakcję.