Biuro rachunkowe

Wybierz biuro rachunkowe z szeroką gamą usług

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z szeregiem zobowiązań prawnych – mowa między innymi o kwestiach dotyczących rachunkowości oraz kadr i płac. Osoby chcące skupić się na rozwoju swojego biznesu, często delegują te obszary do zewnętrznych firm, które posiadają zasoby pozwalające na sprawne i rzetelne realizowanie poszczególnych działań. Dobre biuro rachunkowe poza zwyczajną ewidencją zdarzeń gospodarczych oraz sporządzaniem i wysyłką deklaracji podatkowych, zapewnia również doradztwo, pomaga w redukcji ryzyka biznesowego związanego z finansowo-księgową stroną aktywności gospodarczej.

Biuro rachunkowe

Obsługa w Balance Sheet

Rachunkowość przedsiębiorstw w Polsce oparta jest na rozległej gamie przepisów, przede wszystkim z zakresu prawa podatkowego i bilansowego. Liczne i często niejednoznaczne regulacje potrafią sprawić problem nawet doświadczonym przedsiębiorcom, dlatego wiele firm poszukuje sprawdzonych specjalistów oferujących usługi księgowości. Pomagają one wywiązać się zarówno z narzuconych formalności, jak też dokonywać korzystnych wyborów podczas realizowania zasadniczych celów biznesowych. Wiedza i doświadczenie specjalistów z biura rachunkowego pozwalają wnieść wiele korzyści do firm i organizacji, które korzystają z usług.

Przedsiębiorcy z Legionowa oraz okolicznych miast mogą w tym zakresie polegać na naszych kompetencjach. Świadczymy usługi księgowe i prawne bazujące na zrozumieniu potrzeb Klientów. Kompleksowa oferta biura rachunkowego obejmuje prowadzenie zarówno uproszczonej, jak i pełnej księgowości.

Formy rachunkowości
wybór rozliczeń w rachunkowości
Rachunkowość małych podmiotów

Księgowość uproszczona

Prowadzenie rachunkowości to nasza domena

Dotyczy ona przede wszystkim mniejszych przedsiębiorców, są to głównie:

  • osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą;
  • spółki jawne, cywilne osób fizycznych;
  • spółki partnerskie.

Z tej formy mogą korzystać również inne mniejsze podmioty. Ważnym warunkiem pozwalającym na ten wybór rozliczeń w rachunkowości jest nieprzekroczenie określonego w przepisach limitu przychodów netto z działalności gospodarczej. Obecnie wynosi on 2 000 000 euro w przeliczeniu na walutę polską.

Rachunkowość małych podmiotów prowadzona jest przede wszystkim w formie księgi przychodów i rozchodów, jednak niektórzy przedsiębiorcy wybierają inne formy ustalania podstawy podatku i ewidencji, jak ryczałt od przychodów ewidencjonowanych czy karta podatkowa. W przypadku obaw co do formy rachunkowości warto skontaktować się z profesjonalnym księgowym lub doradcą podatkowym. Przedsiębiorcom z Legionowa oraz okolic pomagają w tym zakresie również specjaliści z naszego biura rachunkowego.

Kolejną kategorią usług świadczonych przez biura rachunkowe jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. To wymagający obszar księgowości, w ramach którego poza znajomością prawa podatkowego należy wykazać się również wiedzą w zakresie prawa bilansowego, a także umiejętnościami analitycznymi. Do prowadzenia tej formy ewidencji zostały zobligowane przede wszystkim większe przedsiębiorstwa lub podmioty o złożonej formule organizacyjno-prawnej, jak spółki kapitałowe.

Pełna księgowość wymaga odpowiedniego nakładu pracy i zaangażowania, zarówno pracowników biura rachunkowego, jak też osób odpowiedzialnych za formalności po stronie firmy. Wiąże się to z zachowaniem dyscypliny w zakresie dostarczania dokumentów, ponieważ pominięcie danego zdarzenia, zakupu czy inwestycji spowoduje nieścisłości w późniejszych sprawozdaniach.

klient w biurze rachunkowym

Usługi pomocne w podejmowaniu decyzji biznesowych

Istotną korzyścią prowadzenia rachunkowości jest możliwość uzyskania wielu informacji o kondycji finansowej przedsiębiorstwa, stanie zobowiązań i należności, czy – zależnie od branży – obrocie magazynowym. Pozwala to na wszechstronną analizę oraz podejmowanie optymalnych decyzji biznesowych.

Taki charakter działań wymaga doświadczenia, które zapewnia biuro rachunkowe Balance Sheet. Zdobyliśmy je podczas wieloletniej współpracy z przedsiębiorcami z Legionowa i innych miast.